Nejnovější aktuality

14.3.2017

Vydejte se načerpat energii do jarní Apulie

Puglia neboli Apulie je v mnoha ohledech poněkud netypickou Itálií. Tento region se nachází na jihu země v tzv. podpatku italské boty. Kultura Apulie je silně ovlivněná řeckými, tureckými i arabskými vlivy, což je patrné zejména na místní architektuře.

Proč se do Apulie vydat právě na jaře? Březnové teploty se pohybují okolo 15 – 17 stupňů. Což je oproti letním 37 příjemnější varianta pro užívání si místních lákadel. Jistě uvítáte také mimosezonní menší počet turistů, snáze seženete ubytování, městečka nebudou přeplněná a budete tak mít dostatek prostoru pro rozvláčné procházky.

Tak co? Už pomalu balíte kufry, ale stále nevíte, kam přesně vyrazit? Výhodné letenky pořídíte přímo do hlavního města Apulie – Bari, odkud můžete podnikat další výlety po okolí. Za návštěvu rozhodně stojí kouzelná vesnička Alberobello s typickými domky trulli stavěnými bez malty z opracovaných kamenů. Z Bari se vláčkem pohodlně dostanete do malebného přímořského městečka Polignano A Mare, které se pyšní domy vystavěnými na skalních útesech.

Zajímá vás, na čem si v Apulii pochutnáte? Základem apulijské gastronomie je kvalitní chleba, který si nejlépe vychutnáte jen s kapkou panenského olivového oleje. Byl by hřích neochutnat prkénko plné lahůdek, ať už jako předkrm či jen tak ke sklence dobrého vína. Na takovém prkénku najdete pikantní uzeniny, sušená rajčata a samozřejmě variaci sýrů místní výroby, mezi kterými nechybí ani lahodná mozzarella.

Tak šupito presto! Koupit letenky, zabalit a hurá na jih Itálie načerpat energii po letošní vyčerpávající zimě!

Prázdninám už jsme sice museli říct arrivederci, ale to neznamená, že se musíme okamžitě loučit i s letní pohodou.

Salát Caprese zná skoro každý. Věděli jste však, odkud tento pokrm pochází? Jak už samotný název napovídá, jeho domovem je italský ostrov Capri.

Pokud se jedná o rodinný nedělní oběd, často ji vyřeší děti, které mívají vždy jasno. Jsou […]

Pokud se do Kalábrie vydáte na dovolenou, rozhodně byste ji neměli opomenout. Malebné uličky lákají k večerním procházkám a příjemnému posezení nad dobrým jídlem a pitím.