Nejnovější aktuality

14.3.2017

Vydejte se načerpat energii do jarní Apulie

Puglia neboli Apulie je v mnoha ohledech poněkud netypickou Itálií. Tento region se nachází na jihu země v tzv. podpatku italské boty. Kultura Apulie je silně ovlivněná řeckými, tureckými i arabskými vlivy, což je patrné zejména na místní architektuře.

Proč se do Apulie vydat právě na jaře? Březnové teploty se pohybují okolo 15 – 17 stupňů. Což je oproti letním 37 příjemnější varianta pro užívání si místních lákadel. Jistě uvítáte také mimosezonní menší počet turistů, snáze seženete ubytování, městečka nebudou přeplněná a budete tak mít dostatek prostoru pro rozvláčné procházky.

Tak co? Už pomalu balíte kufry, ale stále nevíte, kam přesně vyrazit? Výhodné letenky pořídíte přímo do hlavního města Apulie – Bari, odkud můžete podnikat další výlety po okolí. Za návštěvu rozhodně stojí kouzelná vesnička Alberobello s typickými domky trulli stavěnými bez malty z opracovaných kamenů. Z Bari se vláčkem pohodlně dostanete do malebného přímořského městečka Polignano A Mare, které se pyšní domy vystavěnými na skalních útesech.

Zajímá vás, na čem si v Apulii pochutnáte? Základem apulijské gastronomie je kvalitní chleba, který si nejlépe vychutnáte jen s kapkou panenského olivového oleje. Byl by hřích neochutnat prkénko plné lahůdek, ať už jako předkrm či jen tak ke sklence dobrého vína. Na takovém prkénku najdete pikantní uzeniny, sušená rajčata a samozřejmě variaci sýrů místní výroby, mezi kterými nechybí ani lahodná mozzarella.

Tak šupito presto! Koupit letenky, zabalit a hurá na jih Itálie načerpat energii po letošní vyčerpávající zimě!

2.11.2017 MilANO!

Kam za Poslední večeří Leonarda Da Vinciho a nespočtem delikatesních snídaní, obědů a svačinek? Do Milána.

20.10.2017 Zapékáme!

Teplá, chutná a vydatná. Tak přesně taková jídla s přibývajícími chladnými dny potřebujeme. Všechna tato kritéria beze zbytku splňují zapékané pokrmy “z jednoho pekáče”.

Hory, lyžařská střediska, úchvatná příroda, křišťálová jezera, velkoměsta, památky, vinice a lahodné sýry. Lombardie sice nemá moře, ale jinak zde najdete vše.

Léto v našich končinách už je tatam. Existuje však možnost, jak si ho ještě prodloužit a užít si teplých dnů, slunečních paprsků a příjemně osvěžujícího moře.