Nejnovější aktuality

19.12.2017

Vánoce po Italsku

Italové Vánoce milují a není se čemu divit. Je to čas setkávání s rodinou a přáteli v doprovodu vybraného jídla a pití. Přesně jak to mají Italové rádi – pohodové chvíle strávené s nejbližšími lidmi a nejchutnějšími delikatesami. Pojďme společně nakouknout pod pokličku italských Vánoc.

Bohatá štědrovečerní večeře zvaná cenone se podává 24. prosince. Na stole nechybí ryba upravená několika možnými způsoby, které se většinou liší region od regionu. Obyvatelé Říma si nejčastěji pochutnávají na špagetách s ančovičkami, zatímco Neapolci upřednostňují tresku.

Dárky v Itálii nosí Babbo Natale nebo Gesú bambino. S rozbalováním však musí děti vydržet až do rána 25. prosince. Po nadílce se rodina schází u božíhodového oběda, během kterého se podává celá řada vybraných pokrmů, jež se liší v závislosti na dané oblasti. Ani o Vánocích se Italové nevzdávají svých oblíbených těstovin, které připravují na mnoho způsobů – plněné masem, s tuňákem nebo třeba s chilli.

Posledním chodem oběda je dezert panettone, který o Vánocích nikdy nesmí chybět. Jedná se o vysoký bochník připomínající bábovku s kandovaným ovocem. Někteří ho jí jen tak, jiní ho přizdobují mascarpone a to je pak opravdová lahůdka.

Italové si umí užívat života a o Vánocích obzvlášť. Inspirujte se a užijte si klidné, pohodové a chutné Vánoce!

Zima je v plném proudu a horalové už brázdí alpské kopce. Možná vás dovolená teprve čeká […]

Výborné jídlo, kvalitní pití, čas strávený s rodinou a přáteli, temperament, vášeň a zároveň pohoda… To je […]

Rádi byste se během letošní silvestrovské noci blýskli? Flitrové šaty se třpytkami můžete klidně nechat ve skříni. Galbani si pro vás na konci roku připravilo hned několik novinek, díky kterým jako hostitelé rozhodně zazáříte.

Italové Vánoce milují a není se čemu divit. Je to čas setkávání s rodinou a přáteli v doprovodu vybraného jídla a pití.