Nejnovější aktuality

30.3.2017

Obohaťte svůj jídelníček o ricottu

Zima je pryč a s ní i hutná, vydatná jídla, která měla za úkol nás obalit a zahřát. Nyní nastává ten pravý čas objevit něco nového, svěžího a lehčího. Zkuste do svého jídelníčku zařadit ricottu, tento čerstvý sýr je úžasný pro variabilitu, s jakou ho lze v kuchyni využít.

Nenechte se odradit typickou konzistencí tohoto sýra, která je lehce zrnitá. Ricotta v sobě ukrývá mnoho přínosných vlastností, je bohatá na proteiny a vápník a zároveň obsahuje nízké množství tuků a kalorií, takže ji oceníte, když se po zimě snažíte zhubnout nějaké to kilo.

Ricottu lehce využijete ve studené i teplé kuchyni. Při přípravě předkrmů, hlavních chodů i dezertů. Pro začátek se můžete nechat inspirovat jednoduchým, ale velmi chutným pokrmem.

 

TAGLIOLINI S GALBANI RICOTTOU, ŠPENÁTEM, OŘECHY A CITRONEM

 

Připravte si:

  • 250 g Galbani Ricotta
  • 300 g Tagliolini
  • 200 g špenátu
  • 80 g vlašských ořechů
  • citronová kůra
  • špetka soli
  • špetka pepře

 

Postup:

Na mírném ohni pomalu uvařte osolený špenát. Nechte ho dojít pod poklicí, dokud nezměkne, a dejte odkapat. Nastrouhejte citronovou kůru (pouze žlutou část, bílá vrstva je hořká). Uvařené a scezené tagliolini zalijte krémem vytvořeným smícháním ricotty se dvěma naběračkami vody z těstovin. Přidejte špenát, nasekané vlašské ořechy, čerstvě namletý pepř a citronovou kůru. Ihned servírujte.

Buon appetito!

2.11.2017 MilANO!

Kam za Poslední večeří Leonarda Da Vinciho a nespočtem delikatesních snídaní, obědů a svačinek? Do Milána.

20.10.2017 Zapékáme!

Teplá, chutná a vydatná. Tak přesně taková jídla s přibývajícími chladnými dny potřebujeme. Všechna tato kritéria beze zbytku splňují zapékané pokrmy “z jednoho pekáče”.

Hory, lyžařská střediska, úchvatná příroda, křišťálová jezera, velkoměsta, památky, vinice a lahodné sýry. Lombardie sice nemá moře, ale jinak zde najdete vše.

Léto v našich končinách už je tatam. Existuje však možnost, jak si ho ještě prodloužit a užít si teplých dnů, slunečních paprsků a příjemně osvěžujícího moře.