Nejnovější aktuality

11.4.2017

Nechte se překvapit západoitalskou Ligurií

Pokud ještě nemáte plány na letošní Velikonoce, můžete se vydat právě sem a na vlastní kůži vyzkoušet, jak se tyto svátky slaví v Itálii. Autem z Prahy vám cesta potrvá přibližně 10 hodin.

Oblast Ligurie je jako kamenitá mozaika omývaná ligurským mořem. Tvoří ji malé oblázkové pláže a skalnaté pobřeží. Ligurie patří k nejčistším a nejkrásnějším místům na koupání v Itálii. Dubnové teploty však do vody přivábí jen ty největší otužilce. Pokud mezi ně nepaříte, nezoufejte, jistě vás okouzlí i samotný pohled na azurové moře omývající skalnaté útesy. Po procházce podél pobřeží se můžete vydat do historicky významného přístavu Janova, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

 

VELIKONOCE V LIGURII

Vedle liturgických obřadů, kterým je v nábožensky založené Itálii přikládán během Velikonoc velký význam, nesmíme opomenout sváteční hodování. Po nedělní mši, které se často účastní i ateisté, usedají Italové ke slavnostnímu obědu o několika chodech, během kterého se servíruje jehněčí nebo kůzlečí maso upravené různými způsoby. Jako dezert se podávají moučníky z kynutého těsta – velikonoční holubice. Na stole nechybí ani tradiční preclíky, jejichž zakroucení připomíná ruce sepjaté k modlitbě. Celá hostina může trvat až několik hodin.

Během velikonočních svátků jsou v italských městech běžně k vidění procesí se svíčkami, která dokreslují mystickou sváteční atmosféru. Pokud byste tedy letošní svátky rádi strávili poněkud netradičně, nasedněte do auta a užijte si pár dní plných sluníčka, historie, krásných scenériích a hlavně kvalitního jídla.

Prázdninám už jsme sice museli říct arrivederci, ale to neznamená, že se musíme okamžitě loučit i s letní pohodou.

Salát Caprese zná skoro každý. Věděli jste však, odkud tento pokrm pochází? Jak už samotný název napovídá, jeho domovem je italský ostrov Capri.

Pokud se jedná o rodinný nedělní oběd, často ji vyřeší děti, které mívají vždy jasno. Jsou […]

Pokud se do Kalábrie vydáte na dovolenou, rozhodně byste ji neměli opomenout. Malebné uličky lákají k večerním procházkám a příjemnému posezení nad dobrým jídlem a pitím.