Nejnovější aktuality

11.4.2017

Nechte se překvapit západoitalskou Ligurií

Pokud ještě nemáte plány na letošní Velikonoce, můžete se vydat právě sem a na vlastní kůži vyzkoušet, jak se tyto svátky slaví v Itálii. Autem z Prahy vám cesta potrvá přibližně 10 hodin.

Oblast Ligurie je jako kamenitá mozaika omývaná ligurským mořem. Tvoří ji malé oblázkové pláže a skalnaté pobřeží. Ligurie patří k nejčistším a nejkrásnějším místům na koupání v Itálii. Dubnové teploty však do vody přivábí jen ty největší otužilce. Pokud mezi ně nepaříte, nezoufejte, jistě vás okouzlí i samotný pohled na azurové moře omývající skalnaté útesy. Po procházce podél pobřeží se můžete vydat do historicky významného přístavu Janova, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

 

VELIKONOCE V LIGURII

Vedle liturgických obřadů, kterým je v nábožensky založené Itálii přikládán během Velikonoc velký význam, nesmíme opomenout sváteční hodování. Po nedělní mši, které se často účastní i ateisté, usedají Italové ke slavnostnímu obědu o několika chodech, během kterého se servíruje jehněčí nebo kůzlečí maso upravené různými způsoby. Jako dezert se podávají moučníky z kynutého těsta – velikonoční holubice. Na stole nechybí ani tradiční preclíky, jejichž zakroucení připomíná ruce sepjaté k modlitbě. Celá hostina může trvat až několik hodin.

Během velikonočních svátků jsou v italských městech běžně k vidění procesí se svíčkami, která dokreslují mystickou sváteční atmosféru. Pokud byste tedy letošní svátky rádi strávili poněkud netradičně, nasedněte do auta a užijte si pár dní plných sluníčka, historie, krásných scenériích a hlavně kvalitního jídla.

2.11.2017 MilANO!

Kam za Poslední večeří Leonarda Da Vinciho a nespočtem delikatesních snídaní, obědů a svačinek? Do Milána.

20.10.2017 Zapékáme!

Teplá, chutná a vydatná. Tak přesně taková jídla s přibývajícími chladnými dny potřebujeme. Všechna tato kritéria beze zbytku splňují zapékané pokrmy “z jednoho pekáče”.

Hory, lyžařská střediska, úchvatná příroda, křišťálová jezera, velkoměsta, památky, vinice a lahodné sýry. Lombardie sice nemá moře, ale jinak zde najdete vše.

Léto v našich končinách už je tatam. Existuje však možnost, jak si ho ještě prodloužit a užít si teplých dnů, slunečních paprsků a příjemně osvěžujícího moře.