Nejnovější aktuality

10.2.2017

Nechte se inspirovat italským dolce vita

PŘÍPRAVA JÍDLA

I ze samotné přípravy jídla můžete udělat příjemný rituál. Vyšetřete si na vaření dostatek času a popusťte uzdu své fantazii. Pozvěte pár přátel a přichystejte pro ně originální pohoštění.

K tomuto účelu vám skvěle poslouží Galbani Mozzarella Mini, doplňte ji černými olivami s troškou mrkve a vytvořte roztomilé tučňáčí jednohubky.  Uvidíte, že hosté vaši snahu náležitě ocení. (viz foto)

Ani klasické caprese nemusí být nudné. Na lístky bazalky střídavě klaďte cherry rajčátka a mini mozzarelly, ozdobte balzamikem a připravte roztomilé housenky. Správná volba, pokud byste do svých dětí rádi dostali trochu zeleniny. (viz foto)

 

JEZTE DLOUHO

Honem uvařit něco jednoduchého a honem to taky sníst, ještě při tom sledovat televizi nebo mobil… Tak právě tohle italskému dolce vita rozhodně neodpovídá.

Na jídlo je potřeba čas. Stolování je obřad, při kterém by se mělo sejít více lidí a společně si pochutnat na připravených pokrmech. Aby se stolování opravdu protáhlo, je lepší připravit si několik chodů o menších porcích. Některé pokrmy jsou dokonce přímo určeny k tomu, aby se jedly dlouho a pozvolna. Co vyzkoušet třeba kombinaci italské a francouzské kuchyně a připravit na večer mozzarellové fondue? Takovou večeři můžete doplnit třeba sklenkou dobrého toskánského vína.

 

Zima je v plném proudu a horalové už brázdí alpské kopce. Možná vás dovolená teprve čeká […]

Výborné jídlo, kvalitní pití, čas strávený s rodinou a přáteli, temperament, vášeň a zároveň pohoda… To je […]

Rádi byste se během letošní silvestrovské noci blýskli? Flitrové šaty se třpytkami můžete klidně nechat ve skříni. Galbani si pro vás na konci roku připravilo hned několik novinek, díky kterým jako hostitelé rozhodně zazáříte.

Italové Vánoce milují a není se čemu divit. Je to čas setkávání s rodinou a přáteli v doprovodu vybraného jídla a pití.