Nejnovější aktuality

12.5.2017

Historie a dokonalý relax – to je Toskánsko

Vedle přírodních krás se při návštěvě Toskánska můžete rovněž kochat středověkými vesničkami či historickými městy s kulturními památkami. A jakmile vás veškeré poznávání unaví, příjemně se zrelaxujete v jedněch z vyhlášených toskánských lázní a zároveň se odměníte některými z delikátních italských pochutin. Příjemná představa, že?

KULTURNÍ PAMÁTKY

Florencie

Při návštěvě Toskánska rozhodně nesmíte vynechat romantickou Florencii plnou historických a kulturních památek. Po návštěvě Akademie krásných umění se sochou Davida a Katedrály Santa Maria del Fiore si nenechte ujít dechberoucí panoramatický výhled na město z Piazzale Michelangelo.

Pisa

Kdo by neznal Pisu a její Šikmou věž. I toto věhlasné město se nachází právě v Toskánsku. Vlakem z Florencie se sem dostanete zhruba za hodinu. Po zdolání 294 schodů a pokochání se pohledem z unikátní italské památky můžete zamířit rovnou k moři. Autobusem se k němu dostanete zhruba za 20 minut.

 

RELAX PO TOSKÁNSKU

Toskánské lázně

Až vás všechny památky zmůžou natolik, že budete potřebovat pořádný odpočinek, zamiřte do vyhlášených toskánských lázní. Na výběr jich je hned několik – městečka Montecatini, Saturnia nebo v neposlední řadě malebné na kopci vystavěné Montepulciano. Mezi pravé toskánské bohatství však patří termální prameny vyvěrající ve volné přírodě. Ty si však místní pečlivě střeží a nalézt k nim cestu je tedy velmi obtížné. Pokud se vám to však povede, nebudete muset lázeňské tůně sdílet s desítkami dalších turistů.

Toskánské speciality

Návštěva Itálie se neobejde bez ochutnávky tamních specialit a vězte, že v Toskánsku srdce gurmánů zaplesá. Nutností je ochutnat olivy a víno z místních svahů. Na trhu pak pořídíte sladká rajčata, toskánské hřiby a nepřeberné množství aromatických bylinek. Jedlíci jistě ocení toskánskou specialitu zvanou Bistecca fiorentina, jedná se o T-bone steak z masa bílého plemene skotu.

Prázdninám už jsme sice museli říct arrivederci, ale to neznamená, že se musíme okamžitě loučit i s letní pohodou.

Salát Caprese zná skoro každý. Věděli jste však, odkud tento pokrm pochází? Jak už samotný název napovídá, jeho domovem je italský ostrov Capri.