Nejnovější aktuality

21.2.2017

Gurmánské potěšení během zimní dovolené v Itálii

LASAGNE

Ačkoli tyto široké těstoviny mají svůj původ v Neapoli, setkáte se s nimi na horách v každé „baitě“, neboli horské chatě. Pokud z menu vyberete lasagne al forno, čekejte, že si pochutnáte na opravdu vydatném jídle. Široké pláty těstovin se proloží masovo-zeleninovou směsí, zalijí bešamelem a nechají se zapéct. Správná volba, pokud vám během lyžovačky opravdu hodně vyhládlo.

 

GNOCCHI

Žádné „noky“ nebo „gnoči“, ale pravé italské „ňoky“! Tak tuhle pochoutku si můžete vychutnat v mnoha různých variantách. Jestli chcete zkusit něco více netradičního, objednejte si gnocchi ripieni, neboli plněné noky. Opět se jedná o velmi syté jídlo, takže opatrně, pokud vás čekají další kilometry na svazích.

 

TYROLSKÝ ŠPEK

Název „tyrolský“ špek sice odkazuje na sousední Rakousko, ale vězte, že tuto delikatesu si nejlépe vychutnáte právě v italských Alpách. Nelekejte se slovíčka „špek“ v názvu, nejedná se o sádlo, jak by se mohlo zdát, nýbrž o sušením a uzením upravené maso. Večer si ho můžete nakrájet k červenému vínu a příjemně se zrelaxovat.

 

MINESTRONE

Tato hustá zeleninová polévka vás zaručeně zahřeje, pokud jste na svazích lehce promrzli. I když je to polévka, nejedná se o předkrm, ale o vydatný hlavní chod. Až ji sníte plný talíř, poznáte sami, že další porce již není potřeba. Minestrone nemá ustálený recept, nenechte se tedy zmást, že pokaždé může vypadat a chutnat trošku jinak.

Zima je v plném proudu a horalové už brázdí alpské kopce. Možná vás dovolená teprve čeká […]

Výborné jídlo, kvalitní pití, čas strávený s rodinou a přáteli, temperament, vášeň a zároveň pohoda… To je […]

Rádi byste se během letošní silvestrovské noci blýskli? Flitrové šaty se třpytkami můžete klidně nechat ve skříni. Galbani si pro vás na konci roku připravilo hned několik novinek, díky kterým jako hostitelé rozhodně zazáříte.

Italové Vánoce milují a není se čemu divit. Je to čas setkávání s rodinou a přáteli v doprovodu vybraného jídla a pití.