Nejnovější aktuality

24.8.2017

Capri – tady je Caprese doma

Capri se nachází v Neapolském zálivu a je obklopeno azurovým, křišťálově průzračným mořem. Vedle bohaté historie, malebných uliček a úchvatných výhledů nabízí svým návštěvníkům, tak jako celá Itálie, vynikající gastronomické zážitky.

Co na Capri ochutnat?

Kde jinde si vychutnat lahodnou kombinaci poctivé mozzarelly, sladkých rajčat, bazalky a olivového oleje salátu Caprese než v jeho domovině? Tento lehký pokrm je během horkých letních dní skvělým obědem. A můžete si být jistí, že díky pečlivosti, se kterou se Italové starají o jeho jednotlivé suroviny, si rozhodně pochutnáte.

Když se den nachýlí ke svému konci, je čas zajít na večeři, která vám lehce slehne díky tradičnímu nápoji Limoncello. Jedná se o ovocný likér vyráběný z citronové kůry speciální odrůdy citronu, lihu a cukru. Můžete si ho vychutnat jako digestiv anebo si ho nechat přimíchat do osvěžujícího koktejlu.

Kam na Capri na výlet?

Dovolená není jenom o jídle, ale také o poznávání. Pokud nejste fanoušky luxusních turistických destinací, raději se vyhněte hlavnímu městu se stejnojmenným názvem Capri a jeho rivalovi městu Anacapri, která jsou plná luxusních vil a hotelů. Romantiku, tradiční kavárničky a malebná zákoutí hledejte spíše v menších městečkách.
Jste milovníky moře? Pak je pro vás Capri ideálním místem. Rozhodně byste si neměli nechat ujít výlet do jeskyně Grotta Azzurra. Tato modrá jeskyně je údajně domovem nymf a poté, co se po průjezdu nízkým vchodem narovnáte, vás oslní magicky modré světlo. Tento zážitek rozhodně stojí za to!

Zima je v plném proudu a horalové už brázdí alpské kopce. Možná vás dovolená teprve čeká […]

Výborné jídlo, kvalitní pití, čas strávený s rodinou a přáteli, temperament, vášeň a zároveň pohoda… To je […]

Rádi byste se během letošní silvestrovské noci blýskli? Flitrové šaty se třpytkami můžete klidně nechat ve skříni. Galbani si pro vás na konci roku připravilo hned několik novinek, díky kterým jako hostitelé rozhodně zazáříte.

Italové Vánoce milují a není se čemu divit. Je to čas setkávání s rodinou a přáteli v doprovodu vybraného jídla a pití.